Newsletter
Krzysztof Olszewski

Krzysztof Olszewski

Architekt Platformy
Programistycznej Streamsoft Next

To, co naprawdę ważne

Kilkaset lat temu wystartował proces wykładniczego, w dziedzinie czasu, rozwoju gospodarczego świata. Kilkadziesiąt lat temu miał miejsce początek rewolucji informatycznej o dwa rzędy wielkości większej dynamice. To, co ja cenię sobie najbardziej to fakt, że mam szczęście, z racji urodzenia w ciekawych czasach, aktywnie uczestniczyć w obu procesach, z jednej strony ekscytując się tym, co się dzieje dookoła nas, z drugiej przyjmując niełatwe wyzwanie uczestnictwa w czołówce wyścigu o sukces.

Mój cel, moje marzenia

Głęboko wierzę w siłę umysłu i ducha. Staram się używać wrodzonej ciekawości świata, aby ciągle poznawać nowe idee, technologie, pomysły, koncepcje, zakładając, że mądrość tkwi w ludziach i warto czerpać z ich doświadczeń. Jednocześnie, szanując ideę buntu jako jedną z głównych sił napędowych postępu, staram się nie robić tego w sposób bezpośredni czy kserograficzny. Wręcz przeciwnie, z zasady na początku kontestuję wszystko i dalej w swobodnym procesie analizy i wnioskowania szukam własnego punktu widzenia. W zakresie marzeń pozostaje to abym czasem, no może częściej, miał rację. W dziedzinie celu podstawą jest działanie w grupie podobnych mi pasjonatów, wspólne generowanie i realizowanie pomysłów, zwieńczone powstaniem produktów osiągających sukces rynkowy.

Najbardziej lubię

1. Lubię jak „się dzieje”.
2. Lubię coś tworzyć, szczególnie jak nie wychodzi i trzeba walczyć.
3. Lubię pracę w zespole z ciekawymi ludźmi.
4. Lubię rower w połączeniu z lasem, górami i jakkolwiek.

Rola blogera

Kompletnie mi obca, zawsze wolałem „if, else, new” od „jednakże, aczkolwiek, gdyż”, jednak podejmuje wyzwanie. Za słabości, różnej maści, w tekstach przepraszam, w zamian obiecuję, postaram się zadbać, aby było ciekawie.

Moje
publikacje
Kontakt ze mną

k.olszewski@streamsoft.pl