Newsletter
Dlaczego Verto? IT

Dlaczego Verto?

„VERTO” to słowo, które od dłuższego już czasu sprawia, że kilkanaście osób z jednego z zespołów w zielonogórskiej firmie Streamsoft budzi się wcześniej niż zazwyczaj. Budzi się, nie tylko za sprawą nadgorliwego budzika czy nieodpartej chęci odbycia porannej „przebieżki”. Osoby te, to analitycy, projektanci i programiści, którzy ponad rok temu otrzymali zadanie zaprojektowania i zbudowania systemu ERP nowej generacji. System ten ma z jednej strony kontynuować dobre tradycje firmy w dziedzinie dostarczania rozwiązań o wysokiej jakości i funkcjonalności, a z drugiej wprowadzić nową unikalną na polskim rynku (hmmm..., nie tylko na polskim) jakość.

Dlaczego Verto? W dziedzinie systemów ERP firma Streamsoft osiągnęła już wiele, wydawałoby się, że obecne produkty: system Streamsoft PRO i Streamsoft PRESTIŻ są rozwiązaniami optymalnymi we własnych segmentach rynku … VERTO ma dawać więcej. Ma wybiegać w przyszłość w każdym wymiarze systemu informatycznego. Większa skalowalność, niezależność od platform systemowych, bazodanowych, otwarta architektura zorientowana na komponenty, gotowość do integracji z innymi systemami, nowatorskie podejście do realizacji merytorycznych funkcjonalności w procesach biznesowych. Ktoś pewnie zauważy, że to wielkie i ambitne wyzwanie, złośliwy powie, że to w polskich realiach porywanie się „z motyką na słońce”. No cóż, to prawda. Zacznijmy więc od „motyki”. Aby podjąć się takiego wyzwania, potrzebny jest potencjał, który ... mamy. Wieloletnie doświadczenia w połączeniu z rozsądnym podejściem do najnowszych technologii oraz połączenie w jednym zespole doświadczonych „wiarusów” i „młodych wilków”... tak właśnie pojmujemy nasz potencjał.

Prace nad systemem już trwają. Cieszę się, że moim udziałem będzie „uchylanie rąbka tajemnicy”. Postaram się cyklicznie przybliżać szczegóły, wycinki, smaczki z różnych miejsc systemu Streamsoft VERTO.