Newsletter
Praktycy praktykom, czyli przetestuj system ERP

Praktycy praktykom, czyli przetestuj system ERP

Pomimo trwającego właśnie upalnego lata… dział marketingu Streamsoft już czuje zbliżającą się jesień. A dokładniej zbliżający się cykl warsztatów „Informatyka w produkcji. Pierwszy raz podczas tego wydarzenia umożliwimy uczestnikom samodzielną pracę na systemie ERP. Będą mogli wprowadzać zlecenia produkcyjne, meldować przebieg produkcji, zaplanować produkcję i inne z produkcją związane zadania. To będzie nowość tegorocznego jesiennego cyklu.

Warsztaty odbywać się będą w terminie 17-30 września 2015, w sześciu miastach w Polsce. Tutaj można poznać dokładny terminarz.

Szczerze mówiąc, to ja nie mogę się już doczekać. Spotkania z ludźmi zarządzającymi produkcją należą do tych, które inspirują mnie najbardziej. Chcę również żeby tak było i w drugą stronę. Dlatego za każdym razem staramy się zróżnicować tematykę tych spotkań, pokazać co się zmieniło w naszym systemie i w jakim kierunku będzie się nadal rozwijał. Poprzednie cykle warsztatów oprócz tematyki związanej z ERP nasycaliśmy również poszukiwaniem marnotrawstwa, prezentacją metod i koncepcji zarządzania produkcją, które można wdrożyć w zakładach produkcyjnych, a ich realizację skutecznie wspomagać systemem. Tym razem koncentrujemy się mocno wyłącznie na systemie ERP. Agenda, którą wypracowaliśmy powstała na podstawie rozmów z osobami zarządzającymi produkcją w różnych przedsiębiorstwach.

Jeśli ktoś z Czytelników naszego bloga szuka systemu i chce samodzielnie na nim popracować, to te warsztaty będą dobrą okazją, aby spróbować. Otrzymujemy dużo formularzy z prośbą o wysłanie wersji demo systemu ERP, co wskazuje na ogromną potrzebę zapoznania się z produktem samodzielnie, „przeklikania go sobie” (jak często piszą zamawiający).

Demo ERP”… w tym miejscu niektórzy mogą się skrzywić, że dla systemu ERP nie tworzy się demo, to nie program pudełkowy, itp. I tu krótko skomentuję: no cóż… jeśli mówimy o kategorii systemu ERP, gdzie wiele rozwiązań trzeba za każdym razem tworzyć dla klienta na bazie istniejącego „szkieletu” funkcjonalności, to rzeczywiście trudno stworzyć demo. Ale jeśli mówimy o systemie ERP, takim jak nasz Streamsoft Prestiż, gdzie tych rozwiązań jest bardzo dużo w standardzie, to jak najbardziej mamy na czym zamodelować różne procesy i pokazać możliwości tego produktu w postaci „demo ERP”.

Po co potencjalny klient chce demo? Ponieważ ma potrzebę poznania produktu, przetestowania go, przekonania samego siebie, że system posiada takie funkcje, które umożliwią obsługę konkretnych obszarów, procesów, czynności, transakcji…

Możesz Czytelniku pomyśleć w ten sposób: po co mam przychodzić na warsztaty żeby przetestować system, jak mogę zamówić sobie demo i efekt będzie ten sam? Nie będzie. Z demo jesteś sam, nie znasz logiki systemu, nie wiesz jak się po nim poruszać, przeklikasz go trochę kierując się intuicją. Ewentualnie pobierzesz instrukcję użytkownika (mamy taką do każdego modułu) i spróbujesz ponownie jakoś przez to przejść. Poświęcisz na to trochę swojego czasu. System ERP to naprawdę „kawał” oprogramowania. I jest dla mnie jak najbardziej zrozumiałe z czym musi się zmierzyć osoba, która zamawia demo takiego systemu. Dlatego zapraszam na warsztaty. Tam Czytelniku będziesz testował system przy wsparciu ludzi producenta, którzy opowiedzą Ci jak to wszystko działa, wyjaśnią jaka jest logika i podejście, wytłumaczą na konkretach jak rozwiązać problemy, odpowiedzą na pytania, które pojawią się w trakcie realizowania wyznaczonych zadań.

Testowanie systemu ERP odbędzie w następujących miastach i terminach:

  • 17 września, Częstochowa
  • 22 września, Olsztyn
  • 23 września, Bydgoszcz
  • 24 września, Łódź
  • 29 września, Lublin
  • 30 września, Kraków

Zapraszam do zgłoszenia udziału.