Newsletter
„Zapach” stali w systemie ERP

„Zapach” stali w systemie ERP

Od czasów studiów moim ulubionym surowcem jest blacha hutnicza. Zadawałam sobie do niedawna pytanie: dlaczego? Myślę, że znam już odpowiedź. Musiałam polubić ten surowiec w momencie kiedy na tokarce samodzielnie wytoczyłam narysowany wcześniej wałek, a następne poddałam go obróbce. Nadanie kształtu kawałkowi blachy i świadomość, że udało mi się zrobić coś przydatnego, była bardzo budująca.

Lubię odwiedzać zakłady produkcyjne, w których surowcem jest blacha hutnicza, kręgi blachy, półprodukty i wyroby gotowe z metalu. W powietrzu czuć taki specyficzny zapach, który bardzo lubię. Może się niejedna osoba uśmiechnie się czytając powyższe zdanie, ale … cóż „każdy ma swój własny paryski Fragonard” :).

Czemu o tym piszę? Ponieważ ostatnio, jako Product marketing manager systemów ERP Streamsoft przeanalizowałam sobie różne branże produkcyjne, które zakupiły u nas system ERP. Pierwszy wniosek z tych analiz jest taki, że branża metalowa na pewno bardzo lubi system ERP Streamsoft Prestiż. Odlewnie, producenci wyrobów gotowych z metalu, stalowe centra serwisowe, firmy produkcyjne zajmujące się obróbką metali, firmy zajmujące się konstrukcjami stalowymi – wdrożyły sobie nasz system. Trudno się dziwić - jest on nasycony rozwiązaniami dla firm z branży metalowej.

Sprawdziłam również funkcjonalności systemu, które stanowiły kluczowe czynniki sukcesu, decydujące o tym, że system został wybrany przez różnych przedstawicieli tej konkretnej branży. Kilka z tych funkcjonalności wypisałam na stronę główną http://www.streamsoft.pl/produkcja/branza-metalowa. I jak przystało na prawdziwego menadżera zrobiłam również w powerpoincie prezentację rozwiązań informatycznych jakie wdrożyliśmy w branży metalowej. Prezentacja… tak pamiętam co napisałam ostatnio, ale tym razem uzasadnioną :) (nawiązuję tu do wpisu, gdzie trochę narzekam na powerpointa: http://blog.streamsoft.pl/marnotrawstwo-czyli-o-tym-czego-nie-widzi-slon-idac-do-gemba).

Zapraszam przedstawicieli firm z branży metalowej, zainteresowanych otrzymaniem tej prezentacji, aby napisali do mnie na j.uzdzicka@streamsoft.pl. Na pewno prześlę powerpointa J i chętnie podyskutuję o możliwościach.